Częste pytaniaNie ma ograniczeń w stosowaniu preparatu Dekarcenal 2:1. Organizm przestawia się na metabolizm tłuszczów i może je wykorzystywać jako źródło energii. Jednakże zalecamy kontrolowanie poziomu glukozy i ciał ketonowych we krwi oraz okresowe konsultacje z lekarzem.

Wysokotłuszczowy posiłek pozostaje dłużej w żołądku, co skutkuje większym uczuciem sytości niż w przypadku posiłku wysokowęglowodanowego. Dodatkowo zwiększone stężenie ketonów we krwi powoduje zmniejszenie uczucia głodu poprzez działanie na ośrodki mózgowe.  

Wyjątkowo w przypadku bardzo silnego głodu można zjeść niewielką ilość tzw. wolnych kalorii, np. jednego orzecha włoskiego czy 25 g sałaty. Jednakże w przypadku powtarzania się takich sytuacji, należy te produkty wkalkulować do diety.

W przypadku stosowania diety OleoKeto z użyciem produktu Dekarcenal 2:1 nie ma ryzyka występowania niedoborów witamin, ponieważ preparat ten jest zbilansowanym produktem, zastępującym dwa posiłki w ciągu dnia, które w pełni pokrywają dzienne zapotrzebowanie na witaminy.

Dieta OleoKeto z produktem Dekarcenal tak samo jak dieta dr Kwaśniewskiego należą do diet niskowęglowodanowych, lecz różnią się od siebie znacząco. Dieta dr Kwaśniewskiego poleca inne produkty spożywcze wchodzące w skład całodziennej racji pokarmowej, w której zjadamy tylko 3 posiłki dziennie bez ograniczenia kalorii. Polecane w tej diecie produkty to: boczek, podroby, karkówka, jaja, łój, masło, tłuste sery, smalec, niewielkie ilości jarzyn, co klasyfikuje tą dietę jako niskobiałkową, z ograniczeniem błonnika i niedostatecznie pokrywającą zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne....

Dieta OleoKeto z produktem Dekarcenal 2:1 nie wyklucza spożywania warzyw i owoców będących źródłem błonnika. Pamiętać należy jednak, by wybierać tylko, które zawierają w swoim składzie mało węglowodanów (o niskim indeksie glikemicznym): cukinię, sałatę, brokuły, kapustę, kalafior, pomidory, ogórki, szpinak, pieczarki, grejpfruty, truskawki czy awokado. Dodatkowo produkt Dekarcenal 2:1 został wzbogacony w błonnik (inulinę). Inulina oraz wytwarzane w jelicie grubym produkty jej fermentacji ułatwiają wypróżnianie przez zwiększanie objętości mas kałowych. Inulina stymuluje nabłonek jelitowy do...

Wspólnym źródłem energii zarówno dla komórek zdrowych, jak i nowotworowych jest glukoza. Jednak zdrowe komórki naszego organizmu potrafią czerpać energię również z tłuszczów, a takiej możliwości nie posiadają komórki nowotworowe. Są one silnie uzależnione od podaży glukozy, która jest ich jedynym źródłem energii. Dlatego wzrost pozbawionych glukozy nowotworów jest spowolniony i zaczynają one obumierać.

Niektóre osoby mogą mieć indywidualne wskazania do przyjmowania większych ilości niektórych witamin, w zależności od stanu organizmu, czy spersonalizowanych wskazań lekarskich. Wówczas należy je uzupełniać. W przypadku niektórych witamin, np. witaminy D istnieją osobne zalecenia....

Dieta OleoKeto z preparatem Dekarcenal 2:1 nie wpływa na podwyższanie poziomu cholesterolu. Produkt Dekarcenal 2:1 zawiera dwa źródła tłuszczu, które nie podnoszą poziomu cholesterolu we krwi: tłoczony na zimno wysokolinolenowy olej lniany bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, wykazujące działanie przeciwmiażdżycowe oraz olej MCT – źródło średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które transportowane są bezpośrednio do wątroby, gdzie są od razu wykorzystywane do wytworzenia ciał ketonowych. Natomiast klasyczna dieta ketogenna oparta jest w głównej mierze na...Ważne informacje

A

Glukoza jest źródłem energii dla komórek nowotworowych

B

Przy deficycie glukozy zdrowe komórki zmieniają swój metabolizm i pozyskują energię z ciał ketonowych powstających z rozkładu tłuszczów.

C

Odebranie komórkom nowotworowym glukozy (jedynego źródła energii) skutkuje zahamowaniem tempa ich wzrostu i obumieraniem.

Najpopularniejsze przepisy

X

Ta strona używa Cookies które będą zamieszczane w Twoim komputerze. Więcej w Polityce Prywatności.